Hizmetler

Makale Hazırlama Destek Ofisi

Küçült Yazı Tipi Büyüt

Makale Hazırlama Destek Ofisi, tüm ZBEÜ akademik personeline bilimsel İngilizce makaleleri için “hata düzeltme” danışmanlık hizmeti sunmak amacıyla 2013-2014 akademik yılında ZBEÜ YDYO bünyesinde hizmet vermeye başlamıştır. Makale kontrol ve düzeltme hizmeti, alanında uzmanlaşmış ve deneyim sahibi öğretim elemanlarınca ücretsiz ve gönüllü olarak sunulmaktadır. Ofisimiz, Türkiye’deki üniversitelerde hizmet veren ilk Makale Hazırlama Destek Ofislerinden biridir.

Son zamanlarda ofisimize gönderilen makalelerin sayısı oldukça artmıştır. Ayrıca ofisimize ulaşan bazı makalelerin düzeltme yapılamayacak ölçüde çok hata barındırdığı, hatta bazılarının “Google Translate” gibi araçlar ile çevrilerek ofisimize gönderildiği gözlemlenmektedir. İş yoğunluğundaki artış ve BEÜ akademik personeline sağlıklı bir hizmet sunabilmek amacıyla çalışma prensibimiz aşağıda belirttiğimiz şekilde güncellenmiştir.

ÇALIŞMA ŞEKLİ

Makale Kontrol ve Düzeltme oturumları, yüz yüze danışmanlık hizmeti vermek ve makalelerin dil bilgisi ve kelime kullanımı açısından geliştirilmesi ile ilgili önerilerde bulunmak için BEÜ İncirharmanı Kampüsü YDYO binasındaki ofisimizde gerçekleştirilmektedir. Ofisimiz sadece dergilere gönderilmek üzere hazırlanmış tam metin makaleler için hizmet vermektedir. Ödevler, bildiri sunum metinleri vb. çalışmalar ofisimizin çalışma kapsamı dışındadır. Kesinlikle çeviri ya da randevusuz makale kontrol ve düzeltme hizmeti verilmemektedir.

Ofisimize ulaşan makalelerin düzeltme yapılamayacak derecede çok hata barındırması durumunda makaleler yazarına geri gönderilecektir. Bu makaleler, dil açısından yapılacak iyileştirmeden sonra tekrar ofisimize gönderilebilir.

Ofisimizin sunduğu hizmetten yararlanmak için lütfen aşağıdaki iletişim başlığındaki adımları takip ediniz. Makalenin tarafımızdan incelenebilmesi için başvurunuzdan en erken bir hafta sonrasına randevu verilebilmektedir.

  • Başvurunuzu oluşturduktan bir ya da iki gün sonra, bizden (a) başvurunuzu aldığımızı onaylayan ve (b) kiminle çalışacağınız bilgisini içeren bir e-posta alacaksınız.
  • Makaleniz kontrol ve düzeltme için sıradaki öğretim elemanına yönlendirilecektir. 
  • Makalenizin kontrol ve düzeltilmesi için atanan öğretim elemanımız, kendisine uygun olan gün ve saati size e-posta ile bildirecektir.

OFİSİMİZİN ÖĞRETİM ELEMANLARI

Öğretim Görevlisi Ali ORHAN (Ofis Başkanı)

Öğretim Görevlisi Mine KARADENİZ

Öğretim Görevlisi Derya ÇAKIR DEMİRHAN

Öğretim Görevlisi Duygu SAĞLAM

Öğretim Görevlisi Pınar AKGÜL

Öğretim Görevlisi  Gizem PARSOVA

Öğretim Görevlisi İnan TEKİN

Öğretim Görevlisi Merve DEMİR

Öğretim Görevlisi Sevilay YILDIRIM

Öğretim Görevlisi Yunus Emre GÜNER

Öğretim Görevlisi İshak TURAN

İLETİŞİM

Ofisimizden randevu almak için  beunproofreading@gmail.com e-posta adresine adınız-soyadınız fakülte ve bölümünüzü belirten e-posta atmanız yeterlidir. Sözkonusu e-postaya düzenlenmesini istediğiniz makaleyi word formatında eklemeniz gerekmektedir. Bunun dışında başvurmak istediğiniz bir konu olur ise  0372 266 58 85 nolu telefondan ulaşabilirsiniz. (Lütfen neden aradığınızı belirtiniz ve ofis başkanımız Öğretim Görevlisi Ali ORHAN ile görüşünüz.)

Bilgi İşlem Daire Başkanlığı - Her Hakkı Saklıdır
[]
IPv6 Etkin