Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu’nda Dil Laboratuvarları Yenilendi

Bülent Ecevit Üniversitesi (BEÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu Dil Laboratuvarlarında bulunan bilgisayarlar yenilenerek hizmete girdi. Dil laboratuvarında 100 adet yeni ve tam donanımlı bilgisayar kullanıcıların hizmetine sunuldu.

İngilizce'yi interaktif bir şekilde öğrenmeleri için öğrencilere fırsatlar sağlayan BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu’nun Dil Laboratuvarları yenilendi. Laboratuvarın yenilemesi ile öğrencilerini daha nitelikli öğrenim görme şansları olacağını belirten Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Okt. Okşan Dağlı; “Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Mahmut Özer’in desteği ile dil laboratuvarı yenilenme çalışmaları hayata geçirilmiş oldu. Bu yenileme çalışması ile BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu dil laboratuvarlarında 100 adet bilgisayarın, Kulaklıklı Mini Bilgisayarlar (Nano PC) ve LED monitörlerden oluşan sistemlerle değiştirilmesi ve modernizesi sağlanmıştır. Yüksekokulumuza dil laboratuvarının kazandırılmasıyla, eğitim kalitesini Üniversitemizin hedefleriyle eş zamanlı şekilde gerçekleşmesi mümkün olacaktır. Bu proje ayrıca enerji verimliliğini artırarak Üniversitemiz bütçesine, ülke ekonomisine ve elbette öğrencilerimize büyük katkı sağlayacaktır.” dedi.

Tüm dünyada hızla dijital dünyaya taşındığı günümüzde bilgisayar ve internet destekli dil programları büyük önem taşıdığını belirten BEÜ Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer tamamlanan dil laboratuvarıyla ilgili şunları söyledi: “BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu dil laboratuvarlarının teknik altyapısını geliştirmek, bilgisayarların günümüzün modern dil öğrenme yazılımlarını sorunsuz çalıştırabilmesini sağlamak, öğrencilere şık ve rahat bir çalışma ortamı sunmak için böyle bir laboratuvarı hayata geçirmiş bulunuyoruz. Özellikle hazırlık sınıfları için yenilenen laboratuvar çok önemli. Öğrencilerimiz tam donanımlı bir ortamda dil öğrenimlerini geliştirebilecekler. Yaptığımız yatırımlar sonucunda 100 adet yeni ve tam donanımlı bilgisayarları 2015-2016 Öğretim yılı itibariyle öğrencilerimizin kullanımına sunmuş olduk. Açılan laboratuvarın Yabancı Diller Yüksekokulu öğrencilerine hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

dl1 dl7 dl3 dl4 dl5 dl6 dl8BEUN logo

 

Bilgisayar Laboratuvarlarından Erişilebilecek Siteler

YLP logo
E-zone logo
MyEnglishLab logo
Oxford Dictionaries logo
Cambridge Dictionaries logo
Tureng logo
BC LearnEnglish logo
BBC LearningEnglish logo
EnglishGrammar logo
TED logo
Duolingo logo
ESLPod logo

İletişim

BEÜ Yabancı Diller Yüksekokulu

 Tel: +90 372 266 58 85 Fax: +90 372 266 54 56 ydyo@beun.edu.tr Posta Kodu: 67600 Kozlu - ZONGULDAK